Ćwiczenie 7.. Zaznacz kąt 60° (zacznij od półprostej 0°). Potem zaznacz kolejne kąty tak, aby każdy następny kąt miał z poprzednim wspólny wierzchołek i ramię. Miara drugiego kata pow\inna być dwa razy większa od miary pierwszego kąta, miara trzeciego kata – dwa razy mniejsza od pierwszego, a miara czwartego kąta – o 30° większa od miary pierwszego. Pozostała częśćto kąt piąty. Jaka jest jego miara? Największy kąt pomaluj na czerwono, najmniejszy – na zielono, kąty równe - na żółto.

Matematyka wokół nas 4.1 zadanie Ćwiczenie 7. strona 49

Rozwiązanie

Zadanie polega na zaznaczaniu kolejnych kątów na okręgu, zaczynając od kąta 0°....

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 49 podręcznika 'Matematyka wokół nas 4.1' z przedmiotu Matematyka i jest zadaniem nr Ćwiczenie 7. rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Szymon Koremba

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Zaznacz kąt 60° (zacznij od półprostej 0°). Potem zaznacz kolejne kąty tak, aby każdy następny kąt miał z poprzednim wspólny wierzchołek i ramię. Miara drugiego kata pow\inna być dwa razy większa od miary pierwszego kąta, miara trzeciego kata – dwa razy mniejsza od pierwszego, a miara czwartego kąta – o 30° większa od miary pierwszego. Pozostała częśćto kąt piąty. Jaka jest jego miara? Największy kąt pomaluj na czerwono, najmniejszy – na zielono, kąty równe – na żółto.

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Zaznacz kąt 60° (zacznij od półprostej 0°). Potem zaznacz kolejne kąty tak, aby każdy następny kąt miał z poprzednim wspólny wierzchołek i ramię. Miara drugiego kata pow\inna być dwa razy większa od miary pierwszego kąta, miara trzeciego kata – dwa razy mniejsza od pierwszego, a miara czwartego kąta – o 30° większa od miary pierwszego. Pozostała częśćto kąt piąty. Jaka jest jego miara? Największy kąt pomaluj na czerwono, najmniejszy – na zielono, kąty równe – na żółto.' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Matematyka wokół nas 4.1

Matematyka wokół nas 4.1

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk

ISBN

978-83-021-9158-9

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Szymon Koremba

zobacz profil

Nauczyciel matematyki klas 4 - 8 Szkoły podstawowej

Czy wiesz, że?

Szymon Koremba rozwiązała 177 zadań w naszym serwisie